?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Треба ліпити добро зі зла, бо його більше нема з чого ліпити.
Я не пам’ятаю, хто сказав ту фразу. Але я чітко знаю, що лише середовище формує людину. Матвій був митарем, став апостолом. В Україні теперішній - став би люстрованим.
Середовище - це в першу чергу закони та процедури. Ми можем люструвати чиновників та судей щороку - але без зміни законів та процедур нова генерація за півроку буде такою ж як попередня, бо закон дозволяє а процедура підтримує.

Якщо закон дозволяє а процедура підтримує - наступна генерація наркоконтролю теж буде боротись з онкологами, а не з наркомафією.
Якщо закон дозволяє а процедура підтримує - наступна генерація виконавчої служби теж буде генерувати шаблони ”місцеперебування боржника не встановлено” у відповідь на виконавчий лист про аліменти
Якщо закон дозволяє а процедура підтримує - наступна генерація даішників теж зможе сказати, що водій, збивши людину на пішохідному переході ”не мав можливості відвернути наїзд”
Якщо закон дозволяє а процедура підтримує - наступна генерація податківців теж буде вимагати сплати авансів та ”невключення” збиків в декларацію, погрожуючи перевірками
Якщо закон дозволяє а процедура підтримує - наступна генерація суддів теж буде вставляти в вироки текст, підготовлений прокуратурою, добавляючи лише шапку, підпис та печатку.
У мене немає навіть 50 відсотків впевненості, що зміна законів допоможе. Закон потрібно виконувати, за виконанням законів та процедур потрібно стежити, а за невиконання процедур - карати чи й люструвати (пам’ятаєте байки про відпущених в США вбивць - бо при затриманні їм не зачитали їхні права).

Але я абсолютно впевнений, що без зміни законів та процедур - всі ці люстрації марні.

Наступні генерації повторять шлях попередників. Бо закон дозволяє а процедура підтримує.

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.