?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Пазл

Обговорювали оце якось з одним милим власником декілька рішень, які його команда (після мого напуття) вибрала як бажані до впровадження. IT-директор був постійно присутній на наших розмовах. Він був вражений тим, як представники впроваджувачів різко перейшли від розмов на тему ”давайте ми вам тут все допрограмуємо за мільйон” до розмов ”наша система підтримує сотні галузевих рішень, ось ті, що стосуються вашої галузі”. Він, за його ж словами, нарешті повірив в реальність автоматизації компанії.

Однак його, ITшника, бентежило те, що п’ять модулів (CRM; виробництво та комплектація; закупки; технологічне обслуговування обладнання; кадри) розміщувалося в трьох різних системах: дві з них - глобальні конкуренти і одна - спеціалізована система невеличкого виробника. Бентежила, в першу черга, необхідність постійної реплікації між системами: мовляв, ненадійно, збої всілякі, дублювання. Не те що ситуація, коли все зібрано в одному бізнес-сховищі єдиної системи.
Тоді я запропонував йому (для хохми) подзвонити будь-якому з двох глобальних конкурентів та запитати: як дані бігають в їхній системі від модуля до модуля.
Подзвонив. Повернувся шокований. Каже - реплікуються. Всередині однієї системи. І з приводу сховища сказали: ну так, можна зробити це всередині одного сховища та реплікувати; але для надійності ми будемо пропонувати два сховища та реплікацію.
Так от, милий мій власнику. Ідея впровадити модуль №2 на тій же платформі, що й впроваджений модуль №1 лише тому, що на одній платформі надійніше - це нісенітниця. Окремі модулі історично створювались різними компаніями, потім купувались глобальними
фірмами і жодної інтеграції на рівні бізнес-сховища не мають більш ніж в половині випадків: наявна лише реплікація, при чому і її треба сильно допрацьовувати.
Тому в будь-якому випадку основою для вибору системи має бути лише модель управління, яку ця система реалізує. Лише це дасть твоїй компанії додаткові можливості. Все інше - дошліфується напилком.

Tags:

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.