?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Плани та їх виконання

Фінансовий план-фактний звіт виглядає досить простим, милий мій власнику: ось є план виручки - і поруч сама виручка, план витрат - поруч витрати, план прибутку - поруч прибуток.
Цей звіт виглядає простим та є самодостатнім по одній простій причині: в нього, в цей звіт, включені два основні показники діяльності бізнесу: виручка та прибуток. Простіше кажучи: основні цілі діяльності компанії включені в сам звіт.
Разом з тим, у підрозділах (крім продажників, безумовно) все набагато гірше: те, що ці підрозділи мають досягнути, неможливо описати в термінах бюджету. Простіше кажучи: цілі цих підрозділів не є фінансовими. Я сподіваюсь, милий мій власнику, ти розумієш: ці цілі мають бути встановленими незважаючи на їх нефінансовість. В іншому випадку єдиною ціллю керівника підрозділу буде витратити бюджет.

Я також сподіваюсь, милий мій власнику, що ти вже не віриш в золоту рибку - а разом з нею перестав вірити в те, що хоч якась ціль може бути досягнута раптово, без можливості проконтролювати динаміку її досягнення. Спроба повірити в можливість одномоментного досягнення цілі завжди закінчується однаково: в момент, коли бюджет витрачений на 99 відсотків раптово виявляється, що ціль досягнута відсотків десь так на 20.

Не хочеш
таких раптовостей? контролюй динаміку досягнення цілей так само часто, як контролюєш виконання бюджету.

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.