?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Бюджет це модель, знову спробую наголосити на цьому, милий мій власнику.
Бюджет - це коли ти з своїми топами сіли, порахували доходи-витрати, фіндір впевнився в відсутності касових розривів - і всі пішли працювати, періодично звіряючись з моделлю. Але особливо обдаровані фіндіри для спрощення свого існування (вони називають це по-іншому) пропонують жити на сто відсотків відповідно до бюджету. Тобто не заплановано - не тратимо. І знову на думку приходять корпоративні байки про трьохмісячний бізнес-процес закупівлі картриджа для принтера.
Бюджет - це модель, милий мій власнику. Призначення моделі - бути орієнтиром на майбутне, а не самим майбутнім. Той, хто хоче реалізувати майбутнє лише у відповідності до моделі і ніяк інакше - гробить компанію не гірше за крадіїв.
Це філософське. Тепер про більш конкретне. Твоя компанія практикує ”бюджетне управління”? Давай-но проаналізуємо дії твоєї компанії в двох ну-надто-тривіальних випадках:
• в далекому підрозділі сталося щось, що зупинило роботу підрозділу. Дах потік, наприклад. Чи принтер поламався. Як оперативно місцевий менеджер зможе потратити гроші на ліквідацію проблеми?
• в не менш далекому і не надто великому підрозділі з’явилась нова бізнес-можливість, для реалізації якої треба інвестувати - ну для прикладу - денну виручку цього підрозділу.
Як результат, продажі підрозділу виростуть вдвічі. Як оперативно місцевий менеджер зможе інвестувати гроші в цю бізнес-можливість?

В тебе все правильно з бюджетуванням, якщо відповідь на перше запитання - негайно, а відповідь на друге - до трьох днів.

Якщо ці строки довші - ти втрачаєш дуже багато грошей через бажання втиснути реальність в рамки бюджетної моделі.

Tags:

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.