?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next EntryСфотографував оце в Лєклєрку. Отой набір для супчика (а там набори різні, є навіть на борщ) вартує щось 40 євроцентів. І отой шашличок - прямо в духовочку - теж коло 40 центів.
Ото дивишся на це все і думаєш "А шо, так можна було?".

В доброму десятку країн я маю бізнесові справи і десь раз на тиждень, вникаючи в деталі, задаю собі таке ж питання. А шо, так можна було?

Можна. Можна так, як навіть не снилось. Можна навііть з ери раннього феодалізму (бо коли "шериф нотінгемський" на чолі масок-шоу вривається до торгівця і забирає в нього ВСЕ - це ранній феодалізм, століття так 9, максимум 12-те) скочити зразу в пост-індустріальну еру - з її недоторканістю власності та повагою до прав людини.
От тільки є проблема. Люди навіть не здогадуються - що їм належиться і чого вони можуть вимагати. Отой торгаш, наприклад, міг би в свому 9-му столітті вимагати щоб шериф забирав не весь товар, а лишень половину. Про те що шерифові до товару взагалі зась - торговець навіть і не мріє.

Я чесно пробую донести свої думки до бухгалтерів та власників.

Бухгалтери - глухий варіант. Вони навіть слухати не хочуть, у них є лише один тип питань: а отак як раніше було погано - поремонтують?
Ну от як баба їхала на возі і знає, що на возі без сіна - твердо. І зайшовши в літака вона питає: а у вас сіно є? Немає? Поганий літак. Бо без сіна.
Це не смішно. Таку ж філософію мають навіть визнані фаворити бухгалтерсько-аудиторської спільноти.

З власниками - трішки краще. Десь кожен п'ятий вже дозрів до розуміння, що "ми платим прозорі податки - ви нас не пресуєте" - це вигідна угода. Але половині дозрілих пофіг на пункт "прозорі податки", вони згодні говорити лише на тему Покажи, де написано "не пресують".

І лише кожен десятий з милих моїх власників - дозрів.

Я не уявляю собі. як пані Макєєва могла висидіти всі ті індустріальні платформи - там в учасників статистика поглядів мала бути такою ж.
Я знаю що прислухатися до людей що мають досвід роботи ЛИШЕ в Україні - це дурість. Бо вони вимагають сіна в літаку.
Робити треба - як в нормальних країнах. Такі ж закони, такий же контроль. Такі ж касові апарати - всім-всім. Таке ж відшкодування ПДВ - всім.

А бухгалтери? Вони через рік спитають "А шо, так можна було?"

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.