?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

А давай я порозказую про своє бачення податкової системи України, що розвивається.

Воно особливо нікому не пригодилось в міністерстві та ДФС - тож слухай, милий мій власнику.

Я буду розказувати в основному з кінця - короткий вступ, потім - про кожний податок, а потім - зведу це все в систему.

Починаймо.

Отож, милий мій власнику, я пропоную законодавчо ввести гордий титул "засране мале підприємство (ЗМП)". Зразу скажу - титул не мій, в буремні 90-і його ввів один вельми популярний бухгалтер-оптимізатор, котрий наразі доріс до народного депутата.

Отож, інвестиційний клімат - що б там не думали гігантомани з міністерств та відомств - все-таки залежить від отого не-надто великого бізнесу. Бо продати одного державного монополіста - то добре. Але натомість можна створити сотню ЗМП, котрі будуть давати такі ж податкові надходження - і їх створення є набагато більш прогнозованим, аніж приватизація гігантів. Крім того, гіганти у держави закінчуються - а бажання китайців, німців та поляків розширювати бізнес - ні.

Отож, я пропоную обізвати "ЗМП" тих, хто має до 100 співробітників та до 100 мільйонів гривень виручки на рік. Багатенько?
Милий мій власнику, що таке для нас "мало" і "багато" ми встановлюємо самі. І якщо ми будемо називати ТОВку з виручкою в 1 млн. гривень - великим, то такого розміру гіганти у нас і будуть.
Ще ЗМП не повинен робити двох речей: виробляти\імпортувати підакцизні товари і не використовувати загальнодержавних ресурсів - надр, тощо.

Так от, милий мій власнику, оце ЗМП повинно платити податків мало і калькулювати їх легко та швидко. Настільки легко, щоби ти, милий мій власнику, міг і сам покалькулювати ЗМПшні податки - в разі потреби. Настільки швидко, щоби ти міг це зробити за кілька вечорів сам. І настільки мало платити, щоби (в порівнянні з штрафами та іншими копняками) ти платив з легким серцем.

Отож - далі буде.
download.jpg

Tags:

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.