?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Навіть з обліковими системами не все зрозуміло, мій милий власнику. Здавалося б, вони відображають мертве минуле де все прозоро і безпроблемно. Але в ситуаціях, де взаємодіють двоє - всяке можливе. Самий простий приклад - з твого складу виїхало 2000 пляшок пива - а приїхало в твій магазин 1998. Чи відпрацьовує твоя облікова система таку ситуацію?

У випадку ж системи, котра керує - все набагато гірше. Кожна планована подія може бути виконана не так, як заплановано. Грані цього не так - різноманітні та можуть стосуватися буквально кожного реквізиту документа.

Планували поставку на завтра - воно приїхало сьогодні. Або приїде післязавтра
Планували поставку 100 штук - приїхало 99. Або 101. Або з 50-и позицій поставки приїхало 49.
Планували виконувати операцію на верстаті №5. Верстат зламався.
Планували відвантаження exWorks - а покупець машини не подав. А накладні у вас готові, і товар на рампі - згідно контракту.

Я до чого, милий мій власнику.
Саме дурнувате припущення при проектуванні ERP-системи - це те, що ХОЧА Б ЩОСЬ піде згідно плану. Будь-яка планована (тобою чи системою) операція може піти не так. І, якою б елементарною ця операція не була - колись вона ПІДЕ не так.

Тому запам'ятай, милий мій власнику. Планована операція - одне. Факт її виконання - зовсім інше. Тому кілька рекомендацій:

- не може бути фіксацією виконання операції якась галочка в чекбоксі. "Виконано" має мільйон різних градацій.
- виконання, навіть самої простої, операції, може бути розтягнутим у часі. "Це не можливо" - каже впровадник? Нафіг систему і впровадника.
- виконання операції може бути частковим і складатися з кілької частин. На базі одного наряду-замовлення можна ввести лише одну накладну? Нафіг систему і впровадника.

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.

Comments

( 2 comments — Leave a comment )
max_andriyahov
Jun. 1st, 2015 09:47 am (UTC)
Только
не "Будь-яка планована (тобою чи системою) операція може піти не так." а - обязательно пойдёт не так!
crisis_killer
Jun. 1st, 2015 09:49 am (UTC)
Re: Только
Это следующее предложение. )))
( 2 comments — Leave a comment )