?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

У кожної з сторін є головний інтерес - те, заради чого та сторона взагалі цікавиться Україною.

Моє бачення такої розстановки наступне:

Росія: Путіну потрібен зовнішній ворог для відволікання країни від внутрішніх проблем. Після початку кризи ця ціль витіснила попередню ціль №1 - не допустити виходу України з сфери впливу Росії. Так як зовнішній ворог повнинен бути зримим - воювати в Україні Росія НЕ перестане. Більше того - навіть якщо Україна злиє саму себе і погодиться з поточними територіальними втратами - війну це не зупинить. Зовнішній ворог буде, як і раніше, потрібен. Харків, Одеса, Київ, та й Львів - будуть, як і раніше, вважатися "русскімі гарадамі, жаждущімі асвабаждєнія". Не факт, що це дасть навіть передишку: народ і армія будуть демотивовані зливом - самий час атакувати.

США: Ціль Штатів, як і Британії - підтвердити свою дієвість як гарантів Будапештського меморандуму. Цим країнам треба домовлятися з ядерними Кореею та Пакістаном, напівядерним Іраном, а також всякими іншими Сиріями, Іраками та ін. І ті ж Корея чи Іран поставлять абсолютно справедливе питання: як ви нам прогарантуєте нашу відмову від ядерної зброї і чим ваші гарантії будуть відрізнятись від Будапештських гарантій Україні? Звідсіля: державний каток США буде завжди підтримувати Україну аж до відновлення територіальної цілісності. Як це виглядає - можна бачити на прикладах підтримки екзильних урядів Польщі та прибалтійських країн. Якщо Україна сама себе не злиє (знову вибравши до влади ригів) - США нас не злиють. Злиття України означатиме злив самих себе як світових гарантів.

Європа. Єдина сила, схильна до компромісу. Лише Польща та Прибалтика підтримують позицію США, інші - схильні зафіксувати все "як є". Для Центральної європи поріг приєднання до позиції США буде, мабуть, окупація Харкова та Дніпропетровська. Раніше вони не проснуться. Іспанія та Франція будуть старатись відмінити санкції аж до моменту виходу Росії на польський чи румунський кордон, коли буде мобілізовано все НАТО.

Таким чином, зі сторони Росія сприймає ситуацію на Україні а) як локальних конфлікт б) з акцентом на збереження влади всередині Росії.
США сприймає ситуацію як виклик їхній здатності бути гарантом світової стабільності.

Як на мене, позиція США в конфлікті набагато сильніша.

Висновок:
1) війна продовжиться - як мінімум рік.
2) сценарій перевороту в Росії має ше більше 5% ймовірності.
3) скоріш за все, це не буде війна прямого вторгнення. Приклад Криму та Донбасу показав, що Росія не вміє справлятись з окупованими територіями так, як це вмів робити Сталін.Тому ціллю буде постійна дестабілізація, без суттєвих терироріальних надбань.
4) виключення Росії з глобальних процесів матиме набагато сильніші наслідки, аніж ті ж дії по відношенню до СРСР. Розрив між Росією та світом буде зростати набагато більше, аніж розрив СРСР з тогочасним світом.
5) наступник Путіна на горизонті 7-10 років зіграє роль Горбачова та примусом погодиться на відновлення територіальної цілісності України.

Tags:

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.