?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Вибір ERP системи

Уяви собі, мій милий власнику, що в тебе є заводик. Невеличкий і випускає щось таке корисне.
І твоєму заводикові раптом (звичайно ж - для реалізації стратегії зростання та отримання суттєвих конкурентних переваг) знадобився верстат. Металообробний. Токарний.
Твої підлеглі почали вивчати ринок. Оголосити тендер.
І раптом на горизонті з’явилась компанія, котра продає верстати. Металообробні. Лазерної різки.
В них бездоганні презентації. ”Ми - визнані лідери в сфері металообробки”. Їхнє обладнання успішно працює на підприємствах світових гігантів. Відгуки надано. Їхні процедури продажів прозорі та етичні. На цьому особливо наголошується. Після наданої п’ятнадцятипроцентної знижки їхня базова комплектація найдешевшого верстата лазерної різки почала вписуватись у бюджет інвестицій заводика і тепер навіть фінансовий директор (він же - голова тендерного комітету) голосує ”за”. І ніхто не чує керівника цеху, який боязко запитує:
- А точити ця хр... буде?
- Ну звичайно. Ми ж лідери металообробки. В нас величезний досвід. Ви можете поставити базову комплектацію, потім замовити додаткові модулі, консалтинг, навчання - і після цього цей верстат зможе методом лазерної різки видавати деталі згідно креслень, призначених для токарного верстата. Ні, ну що ви, оголошена на тендері ціна - це вартість базової комплектації без установки та наладки, а ваше бажання точити - це ж ваші індивідуальні потреби, вони повинні оплачуватись окремо, ми ж персонально для вас почнемо створювати продукт, який буде пристосований виключно для ваших потреб. Це не може бути дешево!

Абсурдно, милий мій власнику? Але саме так виглядають тендери на встановлення ERP-систем в Україні. Ні, вибач - трохи не так. Найчастіше буває так, що навіть керівник цеху не знає - який верстат потрібен. І в результаті, наприклад, вирішують купити пакувальну лінію. Ну тобто CRM. І, звичайно ж, керівником проекту впровадження призначити керівника цеху. Це ж для нього купили.

P.S. Не ображайся на продавців, милий мій власнику. В них же є план продажів - і по верстатах лазерної різки, і по консалтингу з перетворення цих верстатів на токарні.

Tags:

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.