?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Так, мій милий власнику. Саме податок і саме на землю.

Я категорично проти податків на розкіш, на майно і на автомобілі. Це все куплено за гроші ЗАРОБЛЕНІ - тобто такі, з яких податок вже заплачено. І держава (чи якщо з пафосом - народ України) не має права вимагати від мене доплачувати.

Земля - інше. Земля - загальнонародний скінченнй ресурс. І я страшенно ЗА те, щоб оподатковувалась ЗЕМЛЯ. Кожен клаптик. І доходи йшли в місцевий бюджет.

А суть соціальної справедливості -- в тому, що за сотку одинаково по Києву платить і олігарх і бюджетна висотка. Просто олігарх за свої десять соток буде платити сам - а у висотці з плямою забудови 10 соток вартість буде розкидана на сотню квартир. Справедливенько? Ще й як.

А ще справедливість полягає у тому, що податок на землю змушує використовувати цю землю РАЦІОНАЛЬНО. Закинутих площ в містах просто не буде - власник їх або продасть, щоб не платити податку або земля буде конфіскована за несплату того-ж таки податку.

Ставка? Це, якби, фантазії органів місцевої влади. Я б сказав - копійка за квадратний метр с\г землі, гривня за квадратний метр - в населених пунктах, п'ять - в обласних центрах, десять - в Києві.

Сплата - щорічно. Витрат на калькулювання - немає взагалі. Калькулює податок та розсилає платіжки на сплату місцева влада.

Оце і все для ЗМП, милий мій власнику. Наступний пост - про калькулювання витрат часу. Часу на сплату податків.

Далі буде....

download.jpg

Tags:

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.