?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Так, милий мій власнику, тут буде і про РРО і про все інше.

Треба сказати, що практично кожна країна на якомусь етапі впроваджували щонайдетальніший контроль доходів.
Для прикладу можу навести Польщу, де в спеціальну прошнуровану книжку строгого обліку треба було записувати всі ВИПИСАНІ РАХУНКИ. Не накладні, милий мій власнику - рахунки. Які ще незрозуміло чи оплатить хтось.

Причина була одна - дисциплінувати бізнесову анархію. Деякі з цих країн потім контроль відмінили. Деякі - продовжують строго контролювати. Деякі - ще більше затягують гайки. От моя мила Словенія - з 2016 року вводить касові апарати з онлайн-модулем не тільки для юросіб та самозайнятих підприємців - а й для фізосіб, котрі отримують готівку.

Отож, дисциплінуватись прийдеться. Не знаю чи на довгий період - але на п'ять років точно. І, як на мене, порушення ЕЛЕМЕНТАРНИХ правил обліку доходів має каратись драконівськи. Аж до відсидки. Бо, як кажуть аудитори, прибуток - то мистецтво, але дохід - то факт.

Що таке елементарні правила:

Правил три:
 - кожен рух готівки - пробитий на РРО. Так, з вказанням номенклатури і кількості. Правда, в мене є цікава ідея. Зараз стрічка дублюється на сервери податкової. Тому, в принципі, можна зробити якогось мобільного клієнта для Андроїда з доступом через шлюз до цих серверів та електронним підписом. Не хочеш РРО - став програмку. Програмка реєструє чек, якось його друкує (принтерчик все-таки дешевший за РРО) і виводить напис "Транзакцію зареєстровано". Все, можна віддавати товар та здачу. Не хочеш ризикувати втратою мобільного інтернету - купуй РРО.
- кожен перехід права власності (дохід себто) - зафіксований в момент такого переходу. Ні, не до 25-го числа наступного місяці. Ні, не протягом дня. Зразу. Хто відвантажив, кому відвантажив, через кого, детальна номенклатура. Без системної класифікації? Нічого страшного.
 - кожне відвантаження - зафіксоване в момент відвантаження. Тобто перед виїздом машини. Так, ТТН. Так, на центральний сервер. Так, з вказанням перевізника, виду транспорту, держномеру. Так, необхідно. Не відвантажуєш? Так і пиши в накладній (тій що вище) - перехід права власності без переміщення товару.

Де? Онлайн-реєстрів у нас - таку купу вже зробили, що додати ще один-два - раз плюнути.

Реєстрація доходу для платників ПДВ одночасно є реєстрацією податкової накладної.

Тепер про плюшки з витратами. Це - направду плюшки.
Так от, витрати і податковий кредит не вводяться. Взагалі. Як тільки дохід (і податкові зобов'язання) зареєстровано - у отримувача з'являється стрічка-запис про витрати (і податковий кредит).
Те ж саме з РРО. Не треба вклеювати чеки і молитися щоб той термопапір не вицвів. Заходиш в реєстрик і вводиш три числа: реєстраційний номер продавця, номер касового апарату, номер чеку. Чек - з номенклатурою і сумами - з'явився в тебе автоматично.
Не з'явився - то онлайн-кабінет попросить тебе відсканувати\сфотографувати того чека і загрузити на сайт, а оригінал - вислати до податкової міліції. Хлопці розберуться. Твої витрати - будуть твоїми витратами.

Оце і все про доходи. Правила прості - але виконувати їх треба прискіпливо. Інакше - ніяк.

download.jpg

Tags:

Crisis management. Finance management. ERP implementation. Just call.